Mzdový průzkum 2019

Vážené dámy, vážení pánové,

vítejte u aktuálního vydání Hays mzdového průzkumu pro rok 2019. trend silné ekonomiky pokračoval i v roce minulém a snad poprvé v historii jsme se dočkali situace, kdy počet volných míst překročil počet nezaměstnaných osob v České republice. I proto se mzdy v mnoha odvětvích dočkaly dalšího růstu.

Uplynulý rok byl typický vysokou poptávkou jak po uchazečích s kratší dobou praxe a absolventech, tak i po zkušených manažerech. Častěji vídáme v nabídkách společností i trainee programy a stáže.

Úkolem firem však není pouze přilákat nové uchazeče, ale zejména také udržet si své klíčové talenty a dát jim dostatečný prostor pro jejich další rozvoj. Trh zůstává nadále otevřený i uchazečům bez praxe, ovšem jako velmi pozitivní změnu vnímáme, že existuje stále menší procento vysokoškoláků, kteří během studií žádnou praxi nezískali.

Informace a data do letošního vydání Hays mzdového průzkumu jsme sbírali kontinuálně v průběhu roku 2018. Obsahují jak data společností, které u nás v minulém roce poptávaly uchazeče na více než 7,000 pracovních míst, tak i od více než dvaceti tisíc uchazečů, se kterými jsme v minulém roce spolupracovali.

Doplňkový průzkum se v tomto roce týká vývoje mezd a preferencí z pohledu uchazečů, jeho výsledky Vám také přinášíme v této publikaci.

Přejeme Vám příjemné čtení a doufáme, že v Hays mzdovém průzkumu 2019 naleznete řadu užitečných informací. 

Získat report

Prosím, vyplňte následující informace a obratem získáte přístup k reportu.

Potvrzuji, že jsem se seznámil/a a souhlasím s Podmínkami užití webu. Vyplněním tohoto formuláře prohlašuji, že jsem se seznámil/a a souhlasím se Zásadami ochrany osobních údajů.