Mzdový průzkum Hays 2020

Vážené dámy, vážení pánové, 

vítejte u aktuálního vydání Hays mzdového průzkumu pro rok 2020.

Pro loňský rok bylo predikováno zpomalení ekonomického růstu. Navzdory situaci v automobilovém průmyslu však česká ekonomika nadále rostla a pracovní trh je dále přesycen pracovními místy, která se z důvodu nízké nezaměstnanosti nedaří společnostem obsazovat. Ty však očekávají blížící se změnu a jsou obezřetnější, jak v plánování investic, tak i náborových aktivit. 

Minulý rok zaznamenal jasnou tendenci firem optimalizovat náborové procesy. Uchazeče vybírají pečlivěji jak po stránce kvalifikační, tak i osobnostní. Náborové kampaně jsou promyšlenější, s ohledem na stávající firemní kulturu a dlouhodobou perspektivu uchazeče ve společnosti. 

Změnami prochází i tempo růstu mezd, které v porovnání s uplynulými lety výrazně zpomalilo, a to ve všech oborech - v některých lze hovořit o stagnaci. 
Společnosti začínají být vůči tlaku na růst mezd odolnější a spíše pracují s bonusovými složkami a motivací uchazečů. 

I letos jsme pro vás mzdový průzkum rozšířili o další obory a nové pozice, proto doufám, že získáte validní a podrobné informace o Vašem sektoru. 

Přeji Vám příjemné čtení

Ladislav Kučera
Managing Director Hays Czech Republic & Romania

Získat report

Prosím, vyplňte následující informace a obratem získáte přístup k reportu.

Potvrzuji, že jsem se seznámil/a a souhlasím s Podmínkami užití webu. Vyplněním tohoto formuláře prohlašuji, že jsem se seznámil/a a souhlasím se Zásadami ochrany osobních údajů.